Intesta®

60 kapsułek,
150 mg maślanu (MSB®) w kapsułce.


Do postępowania dietetycznego w następujących sytuacjach:
zespół jelita nadwrażliwego (IBS),
biegunki i zaburzenia jelitowe,
zabiegi chirurgiczne w obrębie jelit,
choroby zapalne jelit,
choroba uchyłkowa jelit,
podróż do rejonów o niższym standardzie sanitarnym,
dieta uboga w błonnik.

Dlaczego INTESTA® ?

Zawiera mikrootoczkowany maślan sodu (MSB®), który jest opatentowaną formą maślanu zapewniającą  stopniowe uwalnianie na całej długości jelita.
Maślan MSB® był przebadany u polskich pacjentów w sześciu badaniach – badania potwierdziły statystycznie istotne zmniejszenie nasilenia objawów występujących w przebiegu chorób takich jak IBS, choroba uchyłkowa jelit oraz skuteczność i bezpieczeństwo postępowania.
Intesta® to preparat, który jest rekomendowany w przypadku ograniczonej produkcji lub zwiększonego zapotrzebowania na maślan – w sytuacji dysbiozy, zaburzeń jelitowych, podczas przyjmowania antybiotyków.
Intesta® odżywia jelito umożliwiając przywrócenie prawidłowej pracy jelita oraz odbudowę mikroflory jelitowej
Maślan sodu

Maślan sodu działa dobroczynnie na komórki nabłonka jelitowego (kolonocyty) dostarczając im energii oraz zapewniając prawidłowe ich funkcjonowanie. Maślan odgrywa kluczową rolę w odnowie i zapewnieniu właściwej przepuszczalności nabłonka jelit, wywiera troficzny wpływ na błonę śluzową jelita, wspomaga funkcję bariery jelitowej. Maślan wykazuje też miejscowe działanie osmotyczne zwiększa wchłanianie wody w jelicie grubym w wyniku czego dochodzi do zwiększenia objętości kału oraz stymulacji perystaltyki jelit. Mechanizmy działania maślanu są przydatne w leczeniu zaburzeń wypróżniania.

Scroll to Top