Intesta Biom®

20 saszetek maślanu z probiotykiem,
600 mg maślanu w saszetce o naturalnym żurawinowym aromacie,
500 mg probiotyku S. cerevisiae CNCM I-3856.

Do postępowania dietetycznego w następujących sytuacjach:
zaburzenia czynnościowe jelit, w tym zespół jelita nadwrażliwego,
dieta uboga w błonnik,
dysbioza.

Dlaczego Intesta Biom®?

To unikalne połączenie maślanu z probiotykiem, przebadanym szczepem drożdży S. cerevisiae CNCM I-3856 (ibSium®)
Preparat zawiera mikrootoczkowany maślan sodu (MSB®), który jest opatentowaną formą maślanu zapewniającą  stopniowe uwalnianie na całej długości jelita.
ibSium® jest opatentowanym probiotykiem, przyczyniającym się do łagodzenia nasilonych objawów wynikających z zaburzeń czynnościowych jelit m.in. zespół jelita nadwrażliwego (IBS)
Granulat ma naturalny żurawinowy aromat i łagodny smak umożliwiający podaż preparatu także dzieciom.
ibSium®

ibSium® to opatentowany probiotyk zawierający drożdże Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3856. Skuteczność i bezpieczeństwo MSB® oraz ibSium® udowodnione zostały w licznych badaniach klinicznych i obserwacyjnych. Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3856 charakteryzuje się odpornością na działanie soku żołądkowego oraz żółci. Znak towarowy ibSium® zarejestrowany jest przez Lesaffre et Compagnie, S.A.

Maślan sodu

Maślan sodu działa dobroczynnie na komórki nabłonka jelitowego (kolonocyty) dostarczając im energii oraz zapewniając prawidłowe ich funkcjonowanie. Maślan odgrywa kluczową rolę w odnowie i zapewnieniu właściwej przepuszczalności nabłonka jelit, wywiera troficzny wpływ na błonę śluzową jelita, wspomaga funkcję bariery jelitowej. Maślan wykazuje też miejscowe działanie osmotyczne zwiększa wchłanianie wody w jelicie grubym w wyniku czego dochodzi do zwiększenia objętości kału oraz stymulacji perystaltyki jelit. Mechanizmy działania maślanu są przydatne w leczeniu zaburzeń wypróżniania.

Scroll to Top