Intesta® MAX


30 saszetek,
750 mg maślanu (MSB®)  w saszetce.


Do postępowania dietetycznego w następujących sytuacjach:
zespół jelita nadwrażliwego (IBS),
biegunki i zaburzenia jelitowe,
zabiegi chirurgiczne w obrębie jelit,
choroby zapalne jelit,
choroba uchyłkowa jelit,
podróż do rejonów o niższym standardzie sanitarnym,
dieta uboga w błonnik.

Dlaczego Intesta® MAX ?

1 saszetka Intesta® Max to największa dostępna na rynku porcja maślanu w jednej szaszetce (750 mg). Granulat jest słodzony stewią i ma naturalny, przyjemny żurawinowy aromat.
Zawiera mikrootoczkowany maślan sodu (MSB®), który jest opatentowaną formą maślanu zapewniającą  stopniowe uwalnianie na całej długości jelita.
Maślan MSB® był przebadany u polskich pacjentów w sześciu badaniach – badania potwierdziły statystycznie istotne zmniejszenie nasilenia objawów występujących w przebiegu chorób takich jak IBS, choroba uchyłkowa jelit oraz skuteczność i bezpieczeństwo postępowania.
Maślan sodu

Maślan sodu działa dobroczynnie na komórki nabłonka jelitowego (kolonocyty) dostarczając im energii oraz zapewniając prawidłowe ich funkcjonowanie. Maślan odgrywa kluczową rolę w odnowie i zapewnieniu właściwej przepuszczalności nabłonka jelit, wywiera troficzny wpływ na błonę śluzową jelita, wspomaga funkcję bariery jelitowej. Maślan wykazuje też miejscowe działanie osmotyczne zwiększa wchłanianie wody w jelicie grubym w wyniku czego dochodzi do zwiększenia objętości kału oraz stymulacji perystaltyki jelit. Mechanizmy działania maślanu są przydatne w leczeniu zaburzeń wypróżniania.

Scroll to Top